Na úvod konferencie vystúpil Ing. Peter Horňák zo slovenskej pobočky, ktorý priblížil ciele konferencie a krátko informoval aj o zmenách a novinkách vo firme JSP. Inžinierske organizácie pripravujúce základný a vykonávací projekt, ako aj realizačné organizácie zodpovedné za stavbu a rekonštrukciu energetických zdrojov sa často musia zaoberať chemickou analýzou vody a pary. Práve na túto oblasť upozornil účastníkov P. Horňák, ktorý predstavil ucelené riešenie systému na chemickú analýzu. Téme detekcie uhľovodíkov a ropných látok sa vo svojej prezentácii venoval Ing. Jarmil Bukovský. Účastníci sa mohli zoznámiť s výhodami, nevýhodami a možnosťami najmodernejších detekčných systémov a vypočuť si aj skúsenosti z konkrétnych aplikácií.
Kvalitná analýza sa začína spoľahlivou a správnou prípravou vzorky odobraného média. Dôležitosť tejto témy spracoval opäť P. Horňák. Ten v prednáške s názvom Panely na automatickú úpravu vzoriek pary alebo vody predstavil systém na redukciu teploty a tlaku média. J. Bukovský sa následne venoval definícii online analytického minima a analytického štandardu pre parovodné okruhy. Vysvetlil, z akých dôvodov a akým spôsobom sa vykonávajú jednotlivé analýzy vo vzorkách z parovodných okruhov. Pripravil aj názorný prehľad základného nutného osadenia parovodného okruhu kontinuálnymi analyzátormi (online analytické absolútne MINIMUM) a špecifikoval aj bežnú zostavu online analýzy (online analytický ŠTANDARD).
Poobedňajší blok konferencie otvorili odborníci zo spoločnosti WESZTA-T Ing. Brandszájz Dénes a Ing. Kulinyi Sándor. Tí sa zamerali na tému merania a vyhodnocovania výšky hladiny na colné účely a výhod pred konkurenčnými prístrojmi. Dotkli sa aj problematiky kalibrácie prístrojov na meranie výšky hladiny a v krátkosti predstavili 25-metrovú kalibračnú trať na meranie výšky hladiny. V prednáške s názvom Meranie vlhkosti sypkých látok v priemyselných podmienkach účastníci získali podrobné informácie o princípoch a spôsoboch merania pri rôznych druhoch materiálu a vypočuli si aj praktické skúsenosti z realizovaných aplikácií v rôznych odvetviach priemyslu.
Počas konania konferencie prebiehala aj sprievodná výstavka a ukážka prístrojov a technológií popredných českých aj svetových výrobcov z hlavných oblastí merania a regulácie, ako aj workshop s technikmi, kde organizátori diskutovali s účastníkmi aj o konkrétnych požiadavkách z ich projektov. Z diskusií bolo možné postrehnúť najväčší záujem zo strany návštevníkov o prístroje na detekciu ropných látok, a to najmä o dve riešenia – OilDetector na detekciu ropných látok na hladine a OilGuard na detekciu ropných látok rozptýlených vo vode.