Medzi prednášajúcimi boli odborníci špecialisti zameraní na ochranu pred účinkami blesku a prepätia – Jiří Kroupa, DEHN, s. r. o., autor slovenského znenia STN EN 62305-3 a 4, člen TK 43 pri UNMS, Ing. Jiří Kutáč, PhD., DEHN, s. r. o., spoluautor prekladu súboru noriem ČSN EN 62305-1 až 4 ed. 2., súdny znalec v odbore elektrotechnika a energetika, predseda Únie súdnych znalcov ČR, či Ing. Rudolf Štober, elektroprojektant, špecialista na systém ochrany pred bleskom a prepätím.
„Cieľom akadémie je inšpirovať projektantov, ako veci robiť správne a odborne presne. Rovnako je cieľom aj to, aby pochopili princípy účinku blesku a prepätia, hodnotenie rizika pre rôzne objekty či výber vhodných komponentov. Teoretickú časť dopĺňame nielen predstavením vlastností konkrétnych produktov, ktoré sú vhodné na riešenie danej problematiky, ale aj ukážkou vzorových riešení a projektov. Každý projektant by si mal byť vedomý, že jeho práca môže zachrániť alebo naopak ohroziť majetok alebo zdravie a životy ľudí. Preto odporúčame, aby aj projektanti v oblasti elektro nezabúdali na dôležitosť celoživotného vzdelávania a boli aktívni pri presadzovaní profesionálnych riešení vo svojej práci,“ skonštatoval Jiří Kroupa.
Pre tých, ktorí sa z dôvodu obmedzení nemohli na sérii prednášok zúčastniť, pripravuje ELEKTRO MANAGEMENT, s. r. o., online pokračovanie tohto úspešného podujatia. Sledujte preto stránky organizátora a zaregistrujte sa na stránke www.elektromanagement.sk aj na odber informácií o ďalších podujatiach.