Určite mi dáte za pravdu, že tento môj známy a jeho zákazníknie sú jediní, ktorí budú v nasledujúcich dňoch či týždňoch riešiť navlas podobné situácie. Ak sa podarilo čo-to ušetriť a z rôznych dôvodov je lepšie takéto prostriedky zmysluplne investovaťešte do konca roka, tak jedinou otázkou zostáva, do čohotakúto investíciu nasmerovať. Medzi mnohými mi napadajútieto možnosti: vzdelávanie, zlepšenie imidžu spoločnostiči jej propagácie alebo dovybavenie firmy technológiami,ktoré prinesú konkurenčnú či inak prospešnú výhodu.
V prvých dvoch prípadoch má aj naše vydavateľstvo čo ponúknuť. V rámci nášho Know-how inštitútu zabezpečujeme školenia v oblasti priemyselných regulátorov, merania spojitých a nespojitých procesných veličín či TPM údržby pre zamestnancov priemyselných podnikov; pod hlavičkou inštitútu sme aktuálne vydali aj našu vlastnú, 85-stranovú analýzu trhu na tému Priemysel 4.0 – svet vs. Slovensko.Naše printové, webové, online či video služby ponúkajú pestrú paletu možností osloviť odborníkov z oblasti priemyselnej automatizácie, merania či údržby, čo by mohli výhodne využiť dodávatelia spomínaných technológií, systémoví integrátori a pod.
No a ďalšou, ale určite nie poslednou možnosťou, ako výhodne investovať ušetrené prostriedky, je dovybavenie firmy modernými technológiami. Pre výrobné a spracovateľské podniky je určite v tomto smere zaujímavé investovať do moderných výrobných informačných systémov, ktoré dokážu z prevádzkových údajov vygenerovať informácie s pridanou hodnotou, dôležité pre správne rozhodovanie či už operátorov, pracovníkov údržby, oddelení nákupu a plánovania, alebo manažmentu podniku. Systémy MES/MOM, ako sa tieto nástroje zvyknú označovať, budú aj vďaka nástupu konceptu priemyslu 4.0 naberať na dôležitosti, o čom vás v exkluzívnom interview pre ATP Journal presvedčí aj dlhoročne uznávaná odborníčka na túto oblasť Julie Fraser.
Prajem vám pohodu a veľa inšpirácie pri čítaní novembrového vydania ATP Journal.